EATON HMX021A4NAL3 H-Max Drive, 15 Hp, 21A, 480V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3GPQ
EATON HMX021A4NAL3 Adjustable Frequency Drive, 21A, 15HP, Pilot, IntelliDisconnect NEMA Type 1, FS5, 480V
Item: BH3GPQModel: HMX021A4NAL3
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 21A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 37.3"
Frame Size FR5
Height 13.22"
Hp 15 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Options Pilot Lights
Series IntelliDisconnect Series
Voltage Rating 480V
Width 9.66"