EATON HMX016C2NASA H-Max Variable Frequency Drive, Options: Space Heater With Transformer, 15.20A, Box A | BH3GKD
EATON HMX016C2NASA Adjustable Frequency Drive, 16A, 5HP, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, FR5, 230V
Item: BH3GKDModel: HMX016C2NASA
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 15.2A
Depth 17 6/25"
Enclosure Type Box A
Frame Size FR5
Height 33"
Hp 5 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Space Heater With Transformer
Software Type A
Voltage Rating 230V
Width 21.05"