EATON HMX016C2NAPE H-Max Drive, 5 Hp, 15.2A, 230V, Box A, Nema Type 3R, Frame Size, 5, Software Type A | BH3GJJ
EATON HMX016C2NAPE Adjustable Frequency Drive, 16A, 5HP, Output Contactor, NEMA Type 3R, FS5, 230V
Item: BH3GJJModel: HMX016C2NAPE
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 15.2A
Depth 17 6/25"
Enclosure Type Box A
Frame Size FR5
Height 33"
Hp 5 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Options Output Contactor
Software Type A
Voltage Rating 230V
Width 21.05"