EATON HMX014C4NAPESA H-Max Drive, 10 Hp, 14A, 480V, Box A, Nema Type 3R, Frame Size, 5, Software Type A | BH3GGB
EATON HMX014C4NAPESA Adjustable Frequency Drive, 14A, 10HP, IntelliDisconnect NEMA Type 3R, FS5, 480V
Item: BH3GGBModel: HMX014C4NAPESA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 14A
Depth 17 6/25"
Enclosure Type Box A
Frame Size FR5
Height 33"
Hp 10 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 3R
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 21.05"