EATON HMX014A4NA H-Max Drive, 10 Hp, 14A, 480V, Intellidisconnect Nema Type 1, No Brake Chopper | BH3GEG
EATON HMX014A4NA Adjustable Frequency Drive, 14A, 10 HP, IntelliDisconnect NEMA Type 1, 480 V, FS5
Item: BH3GEGModel: HMX014A4NA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Variable Frequency Drive
Amperage Rating 14A
Brake Chopper No Brake Chopper
Depth 37.3"
Height 13.22"
Hp 10 hp
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Series IntelliDisconnect Series
Software Type A
Voltage Rating 480V
Width 9.66"