EATON HMCP400A5A06D15T6Y12 Undervoltage Release, 400 A, 3 Pole, 350-700 A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3FHPModel: HMCP400A5A06D15T6Y12
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Undervoltage Release
Amps Rating 400A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 10.13"
Length 4.1"