EATON HMCP250W5CH09 Motor Circuit Protector, 250A, 3-Pole, Frame J-K, 1250-2500A, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: BH3FGDModel: HMCP250W5CH09
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Features Naval Label
Frame Size Frame J-K
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 1250-2500A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"