EATON HMCP250L5 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 250 A | BH3FEV
EATON HMCP250L5 Motor Circuit Protector, 250A, 3-Pole, Frame J, 1125-2250A, 600 V, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3FEVModel: HMCP250L5
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Frame Size Frame J
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 1125-2250A
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"