EATON HMCP250J5 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 250 A | BH3FDU
EATON HMCP250J5 Motor Circuit Protector, 250A, 3-Pole, Frame J-K, 875-1750A, 600 V, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3FDUModel: HMCP250J5
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Frame Size Frame J-K
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 875-1750A
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"