EATON HMCP250F5WS10 Molded Case Circuit Breaker Accessory Shunt Trip, Motor Circuit Protector, 250 A | BH3FDX
EATON HMCP250F5WS10 Hmcp Motor Circuit Protector, 600 VAC, 250 VDC, 250A, 3P, Magnetic Trip
Item: BH3FDXModel: HMCP250F5WS10
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Shunt Trip
Amps Rating 250A
Frame Size Frame J
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 625-1250A
Max. Voltage 250/600V
Number Of Poles 3
Series Series C
Terminals Without
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"