EATON HMCP250F5D01 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 250 A | BH3FDQ
EATON HMCP250F5D01 Motor Circuit Protector, 250A, 3-Pole, Frame J-K, 625-1250A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3FDQModel: HMCP250F5D01
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Frame Size Frame J-K
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 625-1250A
Number Of Poles 3
Terminals 0.250-20 Imperial Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"