EATON HMCP250C5C Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 250 A | AG8PVR
EATON HMCP250C5C Motor Circuit Protector, 250A, 3-Pole, Frame J-K, 450-900A, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: AG8PVRModel: HMCP250C5C
In Stock : 7 Units
Get it by Wednesday, May 20
5.00% off
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Frame Size Frame J-K
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 450-900A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Voltage Type AC
Width 4.13"