EATON HMCP250A5CA08 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 250 A | BH3FCQ
EATON HMCP250A5CA08 Motor Circuit Protector, 250A, 3-Pole, Frame J-K, 350-700A, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: BH3FCQModel: HMCP250A5CA08
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Terminal Same Side
Frame Size Frame J-K
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 350-700A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"