EATON HMCP250A5A06 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 250 A | BH3FCC
EATON HMCP250A5A06 Motor Circuit Protector, 250A, 3-Pole, Frame J-K, 350-700A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3FCCModel: HMCP250A5A06
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 350-700A
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"