EATON HMCP150U4C06 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 150 A | BH3FAW
EATON HMCP150U4C06 Motor Circuit Protector, 150A, 3-Pole, Frame J-K, 750-2500A, 600 V, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3FAWModel: HMCP150U4C06
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Alarm Lockout 1MK-1BK Right Terminal Same Side
Amperage Rating 150A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Terminal Same Side
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 750-2500A
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"