EATON HMCP150T4CC06 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 150 A | BH3EZL
EATON HMCP150T4CC06 Motor Circuit Protector, 150A, 3-Pole, Frame J-K, 450-1500A, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: BH3EZLModel: HMCP150T4CC06
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Motor Circuit Protector
Alarm Lockout 1MK-1BK Right Terminal Same Side
Amperage Rating 150A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Terminal Same Side
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 450-1500A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"