EATON HMCP150T4C01 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 150 A | BH3EYM
EATON HMCP150T4C01 Motor Circuit Protector, 150A, 3-Pole, Frame F, 450-1500A, 600 V, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3EYMModel: HMCP150T4C01
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Alarm Lockout 1MK-1BK Left Pigtail Same Side
Amperage Rating 150A
Auxiliary Switch 1A-1B Left Pigtail Same Side
Frame Size Frame F
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 450-1500A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"