EATON HMCP100R3CA06 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 100 A | BH3EWP
EATON HMCP100R3CA06 Motor Circuit Protector, 100A, Frame J-K, 3-Pole, 300-1000A, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: BH3EWPModel: HMCP100R3CA06
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 100A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 300-1000A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"