EATON HMCP100L3CA09 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Special Low Magnetic, 100 A | BH3EVF
EATON HMCP100L3CA09 Motor Circuit Protector, 100A, 3-Pole, Frame F, 160-240A, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: BH3EVFModel: HMCP100L3CA09
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 100A
Auxiliary Switch 2A-2B Left Pigtail Same Side
Frame Size Frame F
Height 6"
Length 3.38"
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Special Low Magnetic
Width 4.13"