EATON HMCP100L3 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 100 A | BH3EVK
EATON HMCP100L3 Motor Circuit Protector, 100A, 3-Pole, Frame J-K, 160-240 A
Item: BH3EVKModel: HMCP100L3
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 100A
Frame Size Frame J-K
Height 4 4/5"
Length 7.7"
Magnetic Trip Range 160-240A
Type Motor Circuit Protector
Width 4.9"