EATON HMCP100K3C Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 100 A | BH3EUZ
EATON HMCP100K3C Motor Circuit Protector, 100A, 3-Pole, Frame J-K, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: BH3EUZModel: HMCP100K3C
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 100A
Frame Size Frame J-K
Height 5"
Length 7 1/2"
Max. Voltage 250/600V
Mfr. Series Series C
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 5"