EATON HMCP070M2YS02 Molded Case Circuit Breaker Accessory Shunt Trip, Motor Circuit Protector, 70 A | BH3EUR
EATON HMCP070M2YS02 Hmcp Motor Circuit Protector, 600 VAC, 250 VDC, 70A, 3P, Magnetic Trip
Item: BH3EURModel: HMCP070M2YS02
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Shunt Trip
Amps Rating 70A
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 210-700A
Max. Voltage 250/600V
Number Of Poles 3
Series Series C
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"