EATON HMCP070M2U63 Molded Case Circuit Breaker Accessory, Motor Circuit Protector, 70 A | BH3EUT
EATON HMCP070M2U63 Undervoltage Release, 70 A, 3 Pole, Frame F, 210-700 A, 600 V, 250 Vdc, 110-127 V
Item: BH3EUTModel: HMCP070M2U63
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Undervoltage Release
Amps Rating 70A
Frame Size Frame F
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 210-700A
Max. Voltage 250/600V
Number Of Poles 3
Series Series C
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Undervoltage Release 110-127V
Width 4.13"