EATON HMCP050K2S13 Molded Case Circuit Breaker Accessory Shunt Trip, Motor Circuit Protector, 50 A | BH3ETZ
EATON HMCP050K2S13 Molded Case Circuit Breaker Accessory Shunt Trip, Motor Circuit Protector, 50 A
Item: BH3ETZModel: HMCP050K2S13
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Product Specifications:
Item Shunt Trip
Amps Rating 50A
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 50-500A
Max. Voltage 250/600V
Number Of Poles 3
Series Series C
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"