EATON HMCP030H1CA11 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 30 A | BH3ENW
EATON HMCP030H1CA11 Motor Circuit Protector, 2A-2B Left Terminal Same Side, Frame F, 90-300A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3ENWModel: HMCP030H1CA11
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 30A
Auxiliary Switch 2A-2B Left Terminal Same Side
Frame Size Frame F
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 90-300A
Max. Voltage 250/600V
Mfr. Series Series C
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"