EATON HMCP030H1CA06B02 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 30 A | BH3ENT
EATON HMCP030H1CA06B02 Motor Circuit Protector, 1Mk-1Bk Left Pigtail Rear, 90-300A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3ENTModel: HMCP030H1CA06B02
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Alarm Lockout 1MK-1BK Left Pigtail Rear
Amperage Rating 30A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 90-300A
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"