EATON HMCP030H1B01 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 30 A | BH3ENB
EATON HMCP030H1B01 Motor Circuit Protector, 1Mk-1Bk Left Pigtail Same Side, 90-300A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3ENBModel: HMCP030H1B01
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Alarm Lockout 1MK-1BK Left Pigtail Same Side
Amperage Rating 30A
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 90-300A
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"