EATON HMCP030H1A02 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 30 A | BH3EMK
EATON HMCP030H1A02 Motor Circuit Protector, 1A-1B Left Pigtail Rear, Frame J-K, 90-300A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3EMKModel: HMCP030H1A02
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 30A
Auxiliary Switch 1A-1B Left Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 90-300A
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"