EATON HMCP025D0CA02 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 25 A | BH3EMF
EATON HMCP025D0CA02 Motor Circuit Protector, 25A, 3-Pole, 1A-1B Left Pigtail Rear, 40-60A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3EMFModel: HMCP025D0CA02
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 25A
Auxiliary Switch 1A-1B Left Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 40-60A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"