EATON HMCP015E0S02 Molded Case Circuit Breaker Accessory Shunt Trip, Motor Circuit Protector, 15 A | BH3ELX
EATON HMCP015E0S02 Hmcp Motor Circuit Protector, 600 VAC, 250 VDC, 15A, 3P, Magnetic Trip
Item: BH3ELXModel: HMCP015E0S02
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Shunt Trip
Amps Rating 15A
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 45-150A
Max. Voltage 250/600V
Number Of Poles 3
Series Series C
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"