EATON HMCP015E0LCA05 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Circuit Protector, Special Low Magnetic, 15 A | BH3ELM
EATON HMCP015E0LCA05 Motor Circuit Protector, 15A, 1A-1B Right Pigtail Same Side, 45-150A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3ELMModel: HMCP015E0LCA05
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 15A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Pigtail Same Side
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 45-150A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Type Special Low Magnetic
Width 4.13"