EATON HMCP015E0A06 Motor Circuit Protector, 15A, 1A-1B Right Pigtail Rear, 45-150A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3EJKModel: HMCP015E0A06
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 15A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 45-150A
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"