EATON HMCP015E0A02B05 Motor Circuit Protector, 15A, 3-Pole, Frame J-K, 45-150A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3EJHModel: HMCP015E0A02B05
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Alarm Lockout 1MK-1BK Right Pigtail Same Side
Amperage Rating 15A
Auxiliary Switch 1A-1B Left Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 45-150A
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"