EATON HM2P400G5 Motor Circuit Protector, 400A, 2-Pole, Frame K, 750-1500A, 600 V, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3DZGModel: HM2P400G5
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 400A
Frame Size Frame K
Height 1"
Length 1"
Magnetic Trip Range 750-1500A
Max. Voltage 250/600V
Mfr. Series Series C
Number Of Poles 2
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 1"