EATON HM2P250K5D08 Motor Circuit Protector, 250A, Frame J-K, 1000-2000A, 600 V, 250 Vdc, 2-Pole
Item: BH3DYTModel: HM2P250K5D08
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Frame Size Frame J-K
Height 1"
Length 1"
Magnetic Trip Range 1000-2000A
Max. Voltage 250/600V
Mfr. Series Series C
Number Of Poles 2
Type Motor Circuit Protector
Width 1"