EATON HM2P250D5 Motor Circuit Protector, 250A, 2-Pole, Frame J, 500-1000A, 600 V, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3DYMModel: HM2P250D5
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Frame Size Frame J
Height 1"
Length 1"
Magnetic Trip Range 500-1000A
Max. Voltage 250/600V
Mfr. Series Series C
Number Of Poles 2
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 1"