EATON HKW4400F Molded Case Circuit Breaker K-Frame, Hkw, Frame Only | BH3DMA
EATON HKW4400F Molded Case Circuit Breaker Frame, 4 Pole, 400A, 600 Vac, 250 Vdc, 70 Kaic At 415 Vac
Item: BH3DMAModel: HKW4400F
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Height 7.22"
Length 4.1"
Width 7.22"
Shipping Info:
Ship weight (kg) 8.1
Ship height (cm)18.34
Ship length (cm)10.41
Ship width (cm)18.34
Country of OriginUS
Product Variants
ProductModelMPNPrice
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.