EATON HFDDC3150W Molded Case Circuit Breaker, Type Hfd, 3-Pole, 150A, 600 Vac, 250 Vdc, 42 Kaic At 600 Vac
Item: BH3CAGModel: HFDDC3150W
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type HFD
Class V DC
Frame F
Height 4.13"
Interrupt Rating 42 kAIC at 600V AC
Length 3.38"
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"