EATON GWF3070V Molded Case Circuit Breaker, G-Frame, Type Gwf, 3-Pole, 70A, 440 Vac, 25 Kaic At 415 Vac
Get it by Friday, May 22
€1,460.28 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 4 22/25" |
| Length | 2.63" |
| Width | 3" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.97 |
| Ship height (cm) | 12.4 |
| Ship length (cm) | 6.68 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- BRADY 7164-1-PK 171800 Pipe Marker, Inert Gas, Green, White, Fits 2 1/2 to 7 7/8 Inch Pipe OD, 1 Pipe Marker
- EATON FD3225A08 Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Type Fd, 3-Pole, 225A, 600 Vac, 250 Vdc, Load Side
- APPLETON ELECTRIC 150SG
- RULAND MANUFACTURING DCD44-1 -25MM-A 1 x 25mm Double Disc Coupling, Aluminum, Clamp Style, 2.750 Inch OD, 3.531 Inch Lg.
- 80/20 6068 Torx 50 Ip Power Bit
- VIBCO BV-60 Pneumatic Vibrator 55 Lb 24000vpm 60psi
- SMC VALVES MGCLB50-150-R-H7A2 Guide Cylinder, 50 mm Size, Ball Bearing
Explore More
- KEYSHAFT
- Metal Forming Machines
- Tire Valve Caps and Extensions
- Thread Turning Tools
- Tap Holders
- Carbon Steel Expanded Sheets
- MCR SAFETY Leather Palm Work Gloves
- MECHANIX M-Pact Multicam Tactical Impact Resistant Gloves
- RUD CHAIN PP-VIP PowerPoint Direct Chain Connections
- SOLA/HEVI-DUTY Panel Mount Power Conditioner
- KERN AND SOHN KFP-V30 Series Platforms
- EATON Class M Fuse Holders
- FEDERAL SIGNAL SLM200 StreamLine Modular Multifunctional LED Beacons
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Mobile Giant Stack Containers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON GWF3070V Molded Case Circuit Breaker, G-Frame, Type Gwf, 3-Pole, 70A, 440 Vac, 25 Kaic At 415 Vac
€1,460.28 /unit

