EATON GJS625032M G Jg-Frame Molded Case Circuit Breaker, Gjs Type, 250A, 18 Kaic At 600V | BH9VWB
EATON GJS625032M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Gjs Type, 250A, Lsi Electronic Trip
Item: BH9VWBModel: GJS625032M
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frame JG
Height 5.34"
Interrupt Rating 85 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 40 kAIC at 415V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 60% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LSI
Voltage 600V AC
Width 5.34"