EATON GD3100S1 C Complete Molded Case Circuit Breaker, G-Frame, Gd, Fixed Thermal | BH9TPG
EATON GD3100S1 Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 100A, 480 Vac, 125/250 Vdc
Item: BH9TPGModel: GD3100S1
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Height 4 22/25"
Length 2.63"
Width 3"
Shipping Info:
Ship weight (kg) 0.9
Ship height (cm)12.4
Ship length (cm)6.68
Ship width (cm)7.62
Country of OriginUS
Product Variants
ProductModelActuator TypeTypeVoltage RatingPrice
RFQ
RFQ
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.