EATON FDMP3160JL Motor Protection Circuit Breaker, 160 A, 35 Kaic At 480 V, Frame J-K
Item: BH9NXUModel: FDMP3160JL
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Terminal Kit
Amps Rating 160A
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Interrupt Rating 35 KAIC at 480V AC
Length 3.38"
Protection Type Adjustable Motor Class Protection
Series Series C
Type Motor Protection Circuit Breaker
Width 4.13"