EATON EHD2020VH08 Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Ehd Type, 2-Pole, 20A, Load Side, 50/60 Hz
Get it by Monday, May 25
€648.86 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 6" |
| Length | 3.38" |
| Width | 2 3/4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.35 |
| Ship height (cm) | 15.24 |
| Ship length (cm) | 8.59 |
| Ship width (cm) | 6.99 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- EATON ECN1831CJG-A29 Combo Starter, Non-Reversing, 100A/600 V, 3-Phase
- SPEARS VALVES 3977-916 Reducer Combination Wye, 1/8 Bend, Socket, Schedule 80, 24 x 16 Size, PVC
- DORIAN S12S-SVQCR-2
- CONDOR 453R19 Safety Sign, 10 x 14 Inch Nominal Sign Size, 0.032 Inch Thick, Aluminium, Blue, White
- BUSSMANN FNM-6-1/4 Fuse, 6 1/4 Amp, 250 VAC, 10 kA at 125 VAC, 200 Amp at 250 VAC, Time Delay
- MARTIN SPROCKET SPP-26 Scratched Shear Pin, Steel
- T&S B-0133-12ACB8ST Pre-Rinse Faucet, 8 Inch Wall Mount, Ceramas, ADF 12 Inch Nozzle
- J.W. WINCO 353-50-61-M8-E-70 Vibration/Shock Absorption Mount, Conical, Tapped, M8, Steel, 1.97 Inch Dia
Explore More
- KEYSHAFT
- Brake Tools
- Faceshield Accessories
- Replacement Humidifier Pads
- Motor Base Plates
- Blower/Motor Controllers
- ACCURIDE 301-2590 Series Medium Duty Over Travel Slides
- MEMPHIS GLOVE Ninja Ice Insulated Work Gloves
- HARVEL CLEAR PVC Tee Fittings
- PARKER Hollow Hex Head Plug
- HOFFMAN Proline Side Barrier Panels
- NEW PIG Sorbent Cleanup Tools
- STARRETT 795.1 Electronic Micrometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON EHD2020VH08 Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Ehd Type, 2-Pole, 20A, Load Side, 50/60 Hz
€648.86 /unit





