EATON EHD1015LZ04 Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Ehd Type, 1-Pole, 15A, Optional Line And Load
Get it by Thursday, May 21
€203.19 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 6" |
| Length | 3.38" |
| Width | 1.38" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 15.24 |
| Ship length (cm) | 8.59 |
| Ship width (cm) | 3.51 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- WINTERS INSTRUMENTS PFQ909LF Ss Liquid Filled Gauge, 2.5 Inch, 0/1000 Psi/Kpa 1/4 Inch, Npt Cbm
- GATES A167 Standard V-Belt, 169 Inch Outside Length
- WINSMITH E35MDSM51350B7 Gear Reducer, 56C Input Flange, Hollow Bore
- BALDOR / DODGE 20ZBRACKET TIGEAR-2 E-Z KLEEN Output Bracket
- VESTIL STAND-H-HP Steel Horizontal Roller Stand 27 Inch to 42 Inch Raised Height 1,760 lb Capacity, Gray
- ALEMITE 7492 Control Valve Rigid Auto
- WINTERS INSTRUMENTS D81RIR4CSVSF2N Isolation Ring, Flange Sensor, 4 Inch, Cs Centre, Viton, Ss Plates, Filled, Ss Winconnect
- VERMONT GAGE 141122490 Plug Gage, Class X, Go, Steel, 0.2249 Inch Size
Explore More
- KEYSHAFT
- Torque Arms
- Cordless Tool Accessories
- Planer Accessories
- HID Ballast Ignitors
- Alternating Relays
- LOUISVILLE FS1500 Series Fiberglass Step Ladders
- DESTACO 424, 441 Series Squeeze Action Plier Clamps
- CHAMPION TOOL STORAGE Modular Series Cabinets
- CONDOR General Purpose Gloves, Gray/White, Smooth PU
- GLOBE SCIENTIFIC Jars, Wide Mouth, 70 mm Opening
- EATON XT IEC Series Contactors, Frame R
- KM SYSTEMS Taper Shank Tool Holders
- MAMAC Humidity Sensors
- TE-CO Hand Retractable Spring Plungers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON EHD1015LZ04 Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Ehd Type, 1-Pole, 15A, Optional Line And Load
€203.19 /unit




