EATON EGHMVD12R High Performance Handle Mechanism Complete Kit, 12 Inch L, Red/Yellow
Item: BH9BMUModel: EGHMVD12R
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Handle Mechanism
For Use With Eg-Frame
Frame Size Frame EG
Handle Color Red/Yellow
Handle Length 12"
Height 5"
Length 14"
Nema Enclosure Rating NEMA 1, NEMA 12, NEMA 3R
Series Series G
Type S2 Handle Mechanism
Width 5"