EATON ECN2408BHC Freedom Nema Enclosed Control, Nema 12 | BJ3RCH
EATON ECN2408BHC Combo Starter, Non-Reversing, 7A, 3-Phase
Item: BJ3RCHModel: ECN2408BHC
In Stock
Get it by Monday, May 25
Actuator Type HAND/OFF/AUTO selector switch
Circuit Breaker Rating 7A
Height 24.98"
Length 6.66"
Nema Enclosure Rating NEMA 12
System Voltage 240V/60 Hz-220V/50 Hz Primary, 120V/60 Hz-110V/50 Hz Secondary Control Power Transformer