EATON ECN2408BCC Freedom Nema Enclosed Control, Nema 12 | BJ3RCJ
EATON ECN2408BCC Combo Starter, Non-Reversing, 7A, 3-Phase
Item: BJ3RCJModel: ECN2408BCC
In Stock
Get it by Friday, May 22
Actuator Type START/STOP pushbuttons with red RUN pilot light
Circuit Breaker Rating 7A
Height 24.98"
Length 6.66"
Nema Enclosure Rating NEMA 12
System Voltage 240V/60 Hz-220V/50 Hz Primary, 120V/60 Hz-110V/50 Hz Secondary Control Power Transformer