EATON ECCVH200R Type Ccv Enclosed Circuit Breaker, Enclosed Circuit Breaker, 200 A, 25 Kaic, 200 V | BJ3GVC
EATON ECCVH200R Enclosed Circuit Breaker, Type Ccv, 200 A, 25 Kaic, 200 V, Single And Three-Phase
Item: BJ3GVCModel: ECCVH200R
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type CCV
For Use With Cc Circuit Breakers
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 25"
Type Enclosed Circuit Breaker
Width 9 1/2"
Wire Size #2 AWG to 300 kcmil