EATON E34FB24H9X Indicating Light, 24 VAC/DC, Bayonet Base, Amber, Plastic
Item: BJ2XBWModel: E34FB24H9X
Product Specifications:
Item Indicator
Actuator Type Standard
Lamp Voltage 24V AC/DC
Led Lamp Number Bayonet base
Lens Color Amber
Lens Material Plastic
Light Unit Type Incandescent, Full Voltage
Nema Enclosure Rating NEMA 12 NEMA 3R NEMA 4X NEMA 3S NEMA 13 NEMA 4 NEMA 3
Supply Voltage 24V AC/DC
Type 30.5 mm, Corrosion Resistant Watertight/Oiltight
Shipping Info:
Ship height (cm)2.31
Ship length (cm)2.97
Ship width (cm)1.91
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.