EATON E2N3800MW Molded Case Circuit Breaker, N-Frame, Type E2N, 500-2500A, 3-Pole, 800A, 600 Vac
Item: BJ2UJQModel: E2N3800MW
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 800A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Class Mining
Frame N
Height 8 1/4"
Interrupt Rating 50 kAIC at 480V AC, 25 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 240V AC
Length 5 1/2"
Number Of Poles 3
Trip Type Electronic LI
Type Specialty Complete
Voltage 600V AC